چرا باید تمرین کنم؟

چرا این مقاله را بخوانم؟

معمولا یکی از چالش‌هایی که مدرسین و هنرجویان موسیقی در تمام سازها با آن مواجه هستند، میزان و کیفیت تمرین است. گاهی دلایل تمرین روزمره برای هنرجو آشکار نیست و به همین جهت نمی‌داند به چه علت باید روزانه زمان معینی را برای تمرین اختصاص دهد. در این مقاله به دلایل و اهمیت تمرین روزانه برای تمام موسیقیدانان در تمام سطوح خواهیم پرداخت.

 • افزایش اعتماد به نفس

  building-confidence-in-childrenهرچه بیشتر تمرین کنید اعتماد به نفس شما بیشتر می‌شود. هرچه اعتماد به نقس بیشتری داشته باشید. اعتماد به نفس بالا باعث می‌شود احساس بهتری از فعالیت خود داشته باشید. از طرفی تمرین زیاد باعث می‌شود بر روی صحنه‌، با کیفیت بیشتری اجرا کنید. اگر به قطعه خود تسلط داشته باشید، در هنگام اجرا از آن لذت خواهید برد و دیگر نگران عدم آمادگی کافی و اضطراب نخواهید بود.

 • ضبط موسیقی

  recordingنوازندگی ویولن و ضبط موسیقی دو مقوله متفاوت هستند. ضبط کردن آنچه که می‌نوازید نیازمند تمرکز و کنترل زیادی است و کنترل نیازمند تمرین فراوان است. اگر تا کنون قطعه‌ای ضبط نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنم این کار انجام دهید. یکی از تمرینات بسیار مفید در نوازندگی ضبط کردن اجرای خود است. آنچه که پس از ضبط می‌شنوید اجرای واقعی شماست!

 • دانش موسیقی خود را افزایش دهید

  writing-789835_960_720با افزایش دانش موسیقی، بهتر می‌توانید موسیقی خود را بیان کنید. راه‌های بیشتر و بهتری را برای نواختن ملودی‌ها و استفاده از تکنیک‌ها خواهید یافت. افزایش دانش موسیقی باعث می‌شود بهتر موسیقی خود را بشناسید و درک کنید و تمرین لذت بیشتری خواهد داشت.

 • آینده را به دست خود بسازید

  ۳۳۶۶۵a3dac0d9503494e44c61a8b8778با نواختن ویولن می‌توانید فرصت‌ها زیادی را برای آینده خود به وجود آورید. علاوه بر تدریس ویولن می‌توانید به عنوان یک هنرمند در ارکسترها و گروه‌های موسیقی به نوازندگی مشغول شوید و در میان دوستان خود به فردی با مهارتی منحصر به فرد تبدیل شوید. هنگامی که بتوانید با کیفیت بنوازید، درخواست‌های زیادی برای فعالیت حرفه‌ای خواهید داشت. این نکته را در نظر داشته باشید که تقریبا تمام افراد از موسیقی لذت می‌برند و به موسیقیدان‌ها نیاز دارند. پس یکی از بهترین‌های ساز خود باشید.

 • با آرامش و احساسی خوب، از نواختن لذت ببرید

  یکی از مهمترین مسایلی که در تمرین ویولن باید در نظر داشته باشید، لذت بردن از تمرین است. افکار و مشکلات روزمره خود را که تمام افراد در زندگی دارند را در دقایق نوازندگی فراموش کنید و فقط از تمرین خود لذت ببرید.

 • افزایش انگیزه

  happy-violinهرچه بیشتر تمین کنید، بیشتر پیشرفت می‌کنید و هر چه بیشتر پیشرفت کنید انگیزه شما برای تمرین بیشتر می‌شود. این یک چرخه بی‌پایان است که برایتان بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

 • بیان احساسات

  violinist-joshua-bell-674x400با تمرین بیشتر و افزایش مهارت شما، توانایی بیشتری در بیان احساسات خود از طریق موسیقی به دست خواهید آورد. نواختن یک قطعه با تمام روح و احساس، زیبایی واقعی قطعه را نمایان خواهد کرد و تفاوت شگفت‌انگیزی را مشاهده خواهید کرد.

 • لذت و سرگرمی

  ویولن ساز بسیار محبوبی است و اطرافیانتان مایل خواهند بود تا برایشان بنوازید. اطرافیانتان از بیان احساسات شما از طریق موسیقی لذت خواهند برد.

 • افزایش تکنیک و سرعت

  raychen1نواختن گام‌، آرپژ و تمرینات گرم کردن دست و همچنین تمرینات آرشه، مهارت و سرعت شما را در نوازندگی افزایش می‌دهند. این تمرینات را دست کم نگیرید. با گسترش الفبا و مهارت نوازندگی شما، راه برای نواختن قطعات جدید هموار می‌شود و می‌توانید از گستره موسیقی وسیع‌تری لذت ببرید.

 • به آرزوی خود برسید!

  رسیدن به آرزوهای بزرگ نیازمند پشتکار، تلاش و تمرین مداوم است. شما هم برای رسیدن به آرزوی خود در نوازندگی ویولن و تبدیل شدن به یکی از بزرگان این ساز، برنامه‌ای مشخص و روزانه برای تمرین داشته باشید.

 • از تجربه نوازندگان با تجربه استفاده کنید

  از دیگر نوازندگانی که بیشتر از شما تجربه و سابقه نوازندگی دارند کمک بخواهید و درباره روش تمرین آنها جویا شوید. سعی کنید بهترین روشی را که برای شرایط یادگیری و زمان شما مناسب است را انتخاب کنید. توصیه می‌شود حتما از مدرسی با تجربه کمک بگیرید و روش‌های مختلف تمرین را برای هر مبحث درخواست کنید.

برای ثبت نام در کلاس‌های آموزش ویولن و مشاهده اطلاعات تماس اینجا کلیک کنید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا مجموع اعداد را درکادر بنویسید: *

2+