ترفند تمرین شماره ۱: زمانی تمرین کنید که بیشترین بازده ذهنی را دارید

چرا این مقاله را بخوانم؟

پربازده‌ترین زمان روز شما چه ساعاتی است؟ آیا فردی سحرخیز هستید و در ابتدای روز انرژی بیشتری برای تمرین دارید یا مانند برخی افراد شب بازده ذهنی بهتری دارید؟ با شناخت خود و ساعاتی که بهترین بازده ذهنی را دارید بهترین نتیجه را از تمرین خود کسب خواهید کرد.

 • ترفند شماره 1

  همه ما در طول روز ساعاتی داریم که اوج توانایی ما هستند و همینطور ساعاتی هستند که کمترین بازده و توانایی را داریم. برخی افراد صبح انرژی بسیار زیادی دارند، برخی افراد به تدریج در طول روز به انرژی آنها افزوده می‌شود. انرژی برخی نیز حدود ساعت 3 بعد از ظهر رو به کاهش می‌رود و تقریبا 5 بعد از ظهر کاملا ناتوان می‌شوند.

  چون تمرین با حضور ذهن، عملی کاملا آگاهانه است و فعالیت ذهنی فعالی را می‌طبد، اگر در ساعاتی که انرژی کمی داریم تمرین کنیم بیشتر زمان خود را تلف کرده‌ایم و همینطور باعث ایجاد عادات غلط نوازندگی خواهد شد که اصلاح آنها نیازمند انرژی بسیار زیادی است.

  مطالعه بیشتر: چند ساعت در روز تمرین کنیم و چگونه؟ تمرین خودآگاه چیست؟

  در مقابل اگر زمانی تمرین کنید که بیشتری تمرکز ذهن و انرژی فیزیکی بدن را در اختیار دارید، بهترین استفاده از زمان را خواهید داشت و تمرینتان بهترین نتیجه را برایتان به ارمغان خواهد آورد. از طرفی با مشاهده نتیجه بهتر از تمرینات علاقه به تمرین بیشتری در شما به وجود خواهد آمد که در طولانی مدت کیفیت تمرینتان را افزایش خواهد داد. در مقابل تمرین در زمان نا‌مناسب و عدم رسیدن به پیشرفتی که انتظارش را دارید، انگیزه را کاهش خواهد داد و در طولانی مدت نیز در هنرجو ایجاد ناامیدی می‌کند.

  یک برنامه هفتگی مانند برنامه زیر چاپ کنید:

  برنامه هفتگی در یک نگاه

  یک هفته را به تکمیل آن اختصاص دهید (به عنوان مثال: ساعت 1: نیاز دارم کمی بخوابم، ساعت 10: اکنون آماده هستم تا به یک دو ماراتون بروم و … )

  بر اساس این جدول برنامه تمرین خود را تنظیم کنید و ساعاتی که تمرکز و انرژی کافی برای تمرکز و تمرین موثر ندارید را به  استراحت، ورزش، تفریح، تماشای تلویزیون و … بپردازید.

برای ثبت نام در کلاس‌های آموزشی ویولن و مشاهده اطلاعات تماس اینجا کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا مجموع اعداد را درکادر بنویسید: *

1+