آیا باید از بالشتک استفاده کنیم؟ (به همراه ویدئوی آموزشی)

 • فاصله چانه تا شانه

  فاصله بین چانه تا شانه شما، تعیین می‌کند باید از چه نوع وسیله‌ای برای نگه داشتن ویولن استفاده کنید.

 • نوازندگان با طول گردن کوتاه

  برای افرادی که گردن کوتاهتری دارند، بالشتک می‌تواند لزومی نداشته باشد. برخی ویولونیست‌ها تنها از یک پارچه یا اسفنج برای جلوگیری از لغزیدن ویولن استفاده می‌کنند.

 • نوازندگان با طول گردن بلند

  برای نوازندگانی که گردن بلندتری دارند، استفاده از اسفنج ضخیم یا بالشتک توصیه می‌شود.

 • به موارد زیر توجه کنید:

  ویولونیست باید بتواند ویولن را بدون کمک دست چپ نگه دارد. در غیر اینصورت تغییر پوزیسیون و نواختن دوبل نوتها مشکل خواهد بود.

  شانه چپ شما نباید بالا بیاید و باید آزاد و ریلکس باشد.

  نباید چانه خود را بر ویولن فشار دهید. وزن سر شما برای نگه داشتن ویولن کافی است. فشار مداوم برای نگه داشتن ویولن یا چرخاندن بیش از حد گردن به چپ برای نگه داشتن ویولن میتواند منجر به صدمات جدی به گردن شود.

  فاصله بین شانه تا زیر چانه خود را اندازه بگیرید. این اندازه باید برابر با مجموع ارتفاع زیر بالشتک و ارتفاع ویولن و ارتفاع زیرچانه‌ای باشد.

  مهمترین نکته این است که باید هنگام نواختن راحت باشید. اگر راه حلی پیدا کردید که برای بدن شما مناسب است از آن استفاده کنید حتی اگر خلاف نظر رایج باشد. برخی ویولونیست‌های رویکرد و نظری متعصبانه نسبت به استفاده کردن یا نکردن از بالشتک دارند. برای من تفاوت‌های زیادی بین نوع ، شکل و اندازه بدن، گردن بلند و کوتاه وجود دارد و نباید برای همه افراد از یک قاعده کلی استفاده شود. اغلب ویولونیست‌های حرفه‌ای اعتقاد دارند که حرکاتی که برای نواختن ویولن لازم است، حرکاتی غیرمعمول برای بدن انسان است و اگر لازم باشد آین حرکات را برای چند ساعت در روز انجام دهیم، شما و معلمتان وظیفه دارید این کار را طوری برای بدنتان تنظیم کنید که بتوانید به آسانترین و راحت‌ترین حالت ممکن تمرین کنید.

  درانتها در صورتی که از لحاظ فیزیکی در تنش و انقباض باشید نمی‌توانید بیان موسیقایی هنری کامل و صحیحی داشته باشید. پس راحت باشید ….!

 • ویدئو

برای ثبت نام در کلاس‌های آموزشی ویولن و مشاهده اطلاعات تماس اینجا کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا مجموع اعداد را درکادر بنویسید: *

1+